Kategoriler

Yağlı Ciltlere Ne İyi Gelir? Yağlı Ciltler İçin Tonik Tarifleri

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Kullanıcı oyu: 5,00 - 3 oy)

Yoğun bir şekilde yağlı ciltlerde fark edilen gözenekler cildin aşırı yağ salgılamasından kaynaklanır. En zor olan cilt tipi yağlı cilt bakımıdır. Aşırı derecede yağlı ciltlerde oluşabilen gözeneklerin tam anlamı ile temizlenmesi için toniklerden yardım alabilirsiniz.

Yağlı Ciltlere Ne İyi Gelir? Yağlı Ciltler İçin Tonik Tarifleri

Yağlı ciltler için faydalı 4 farklı tonik tarifi vermek istiyoruz.

Yağlı ciltler için tonik tarifi 1

1 yemek kaşığı elma sirkesi

7 yemek kaşığı maden suyuUygun bir kabın içerisinde malzemeler karıştırılır ve sprey uçlu bir şişenin içine alınır. Bir parça pamuğa sprey yardımı ile sıkılarak cilt silinir. Cilt tonik kullanılmadan önce iyice temizlenip durulanmalıdır. Gece yatmadan evvel tonik uygulanmalıdır.

Yağlı ciltler için faydalı tonik tarifi 2

Yarım su bardağı taze sıkılmış elma suyu

2 su bardağı arıtılmış saf su

Elma suyu ve su homojen biçimde karıştırılarak ağzı kapalı bir cam şişeye alınır. Tonik hazır hale gelir ve her gece yatmadan evvel pamukla silinir. Ciltteki gözenekleri uygulanan tonik sıkılaştırarak cildin temizlenmesini sağlar.

Yağlı ciltlere tonik tarifi 3

1 kahve fincanı votka

1 adet limon suyuVotka ve limon suyu bir kabın içerisinde karıştırılır. Tonik hazır hale gelince sprey aparatlı bir şişeye alınır. Her sabah ve gece bir pamuğa sıkılarak cilt temizlenir. Ciltte tonik yardımı ile parlama problemi kontrol altına alınır.

Yağlı ciltler için tonik tarifi 4

1 kutu gülsuyu

6 damla çay ağacı yağı

6 damla çay ağacı yağı 1 kutu gülsuyunun içerisine eklenerek karıştırılır. Cilt, göz çevresi hariç hazırlanan karışımla gece yatmadan evvel düzenli bir biçimde silinir.

(Visited 79 times, 1 visits today)

YORUMLAR