Kategoriler
İbrahim Saraçoğlu Öksürük Nasıl Geçer? Öksürüğe Kesin Çözüm

İbrahim Saraçoğlu Öksürük Nasıl Geçer? Öksürüğe Kesin Çözüm

Öksürük nasıl geçer? Öksürüğü ne geçirir? Öksürüğe Kesin Çözüm arayanlar için İbrahim Saraçoğlu’nun verdiği bitkisel çözümleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Kullanıcı oyu: 5,00 - 10 oy)

Kış ayları gelince soğuk algınlığı ve grip her yerde karşımıza çıkıyor. Öksürük de pek çok kişide görülüyor. Öksürük için bitkisel çözüm araştıranlar için İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği üç kürden bahsetmek istiyoruz.

Öksürük Nasıl Geçer? Öksürüğe Kesin Çözüm

Öksürüğü üçe ayıralım: Kuru öksürük, balgamlı öksürük, çocuklarda ve yetişkinlerde geçmeyen kronik öksürük… Öksürük çeşitlerine göre farklı kürler var. İbrahim Saraçoğlu’nun verdiği Öksürük Kürü şunlar:

Öksürük İçin Soğan Kürü

Öksürük kürü için bir adet soğan yeterli. Bir orta boy sarı soğanı 6 yada 8 parçaya bölün. Üzerine 2 bardak su ekleyip kaynatın. Kaynadıktan sonra karışımı ılımaya bırakın. Soğan kürü ılıyınca süzün ve için.

Soğan suyu kürünü fazla bekletmeniz tavsiye edilmez. Mümkünse taze yaparak içmelisiniz.

Kronik Öksürük İçin Bitkisel Çözüm

Çocuklarda veya yetişkinlerde hiç geçmeyen kronik bir öksürük mevcut  ve bu öksürük nasıl geçer diyorsanız:

* Yarım su bardağı sütü kaynatın. Kaynamış sütün içerisine 5-6 adet hatmi çiçeğini atın ve bir dakika kadar kaynatın. Ilıyınca kürü bir bardağa süzün. Öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere günde 2 defa için.

Bu kürü 3-4 gün uygulamanız tavsiye edilir. Hem çocuklara, hem yetişkinlere faydalıdır.

Balgamlı Öksürük İçin Keçiboynuzu Kürü

Öksürüğünüz Balgamlı ise:

* Yarım litre suya, 7-8 adet  keçi boynuzunu kırarak atın ve 7-8 dakika kaynatın. Ilıdıktan sonra sabah ve akşam bu kürden aç karnına için. 3 gün sonra balgam atmaya başlayacağınızı söylüyor İbrahim Saraçoğlu. Özellikle çok sigara içenlerin bu kürü uygulamaları tavsiye edilir.

*  Balgam için soğuk pres keçi boynuzu pekmezi de içilebilir. Soğuk pres ile edilmiş olması çok önemlidir, eğer soğuk pres yerine normal keçiboynuzu pekmezi içerseniz aynı etkiyi göremezsiniz. Günde 1 tatlı kaşığı sabah, 1 tatlı kaşığı akşam olmak üzere keçi boynuzu pekmezi de balgam atmak için faydalıdır.

Öksürük İçin Adaçayı Kürü

İbrahim Saraçoğlu, öksürük için adaçayını da tavsiye ediyor. Adaçayının bileşiminde bulunan salvin, carnosol asiti ve cirsimaritin maddeleri antibiyotik özelliği olan maddelerdir. Ayrıca içinde bulunan cineol, öksürük engelleyici bir maddedir. Kısaca adaçayı, doğal bir antibiyotik ve öksürük engelleyicidir.

Yaklaşık bir su bardağı (150 ml) klorsuz suda dört-beş gram kurutulmuş adaçayı veya bir tatlı kaşığı taze adaçayı kısık ateşte on dakika demlenir. Ilıdıktan sonra günde iki-üç kez gargarası yapılır.

Not: Adaçayı, hamileler için sakıncalıdır, çünkü düşüğe sebebiyet verecek maddeler içermektedir.

Lavanta Çiçeği Kürü

Lavanta çiçeği kürü, ortamdaki havayı tazeler, antibakteriyel özelliği vardır. Lavanta çiçeğini 10 dakika kadar kaynattıktan sonra size yakın bir yere koyun. Öğleden önce ve öğleden sonra yapabileceğiniz bu koku sayesinde evde ve işyerinde sağlıklı bir havaya ulaşmanız mümkün…

Dilerseniz, öksürüğe iyi gelen bitki  çayları konumuzu da okuyabilirsiniz:

Öksürüğe Ne İyi Gelir? Öksürüğe İyi Gelen Çay Tarifleri

(Visited 550 times, 36 visits today)


510 okunma

YORUMLAR