Kategoriler

Geğirmeye Ne İyi Gelir? Geğirmeyi Önlemek İçin Ne Yapmalı?

Geğirmeye Ne İyi Gelir? Geğirmeyi Önlemek İçin Ne Yapmalı? Geğirmeyi ne keser? Geğirmeyi durdurmak için ne yapılır? Bu yazımızda geğirmenin nedenlerine kısaca göz atacağız, geğirmeyi önlemek için yapılacak şeylerden bahsedeceğiz. Geğirmeye iyi gelen bitkiler ve faydalarını anlatacağız.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Kullanıcı oyu: 5,00 - 4 oy)

Geğirmek Ne Demek?

Geğirmek, insanlar arasında hoş karşılanmasa da, her insanın başına gelebilecek bir durumdur. Bu çünkü vücuda alınan ya da vücut sırasında oluşan bir durumun geri tepkimesidir. Ancak bazı insanlar kendini tutamayarak devamlı geğirme ihtiyacı hisseder. Onun bu durum çalışma hayatını, soysal hayatını ve özel hayatını bile etkileyebilir. Bu tarz işte geğirme durumlarında insanlar çözüm bulmaya çalışır.

Bu yazımızda sizlere geğirmenin nedenlerinden bahsedeceğiz, devamında ise geğirmeye iyi gelen bazı bitkilerin listesini vereceğiz.

Geğirme, bitkisel tedavi ile çözülebilecek bir sorundur. Öncelikle nedenlerini sonra da yapacağınız bir iki alışkanlık değişimi ve bu problemlerden bitkisel kürlerle nasıl kurtulabileceğinizi öğrenin.

Geğirmeyi Önlemek İçin Ne Yapmalı?

Geğirmeyi önlemek için öncelikle geğirmenin nedenlerini bilmenizde fayda var.

Geğirmenin Nedenleri Nelerdir?

Geğirmenin genel olarak 4 ana nedeni vardır. Bunlar çok kötü beslenme, hava yutma, sindirim bozuklukları ve hamileliktir. Sindirim bozuklukları altında ciddi bir neden yatabilir. Doktora bu nedenle görünmenizde fayda vardır. Bebek gelişimi için hamilelik ise ihtiyaç duyulan hormonların yan etkisi neticesinde geğirmeye neden olur. Fazlaca bu durum normaldir. İlk nedenden dolayı eğer yani hava yutmaktan ötürü sürekli geğirme ihtiyacı hissediyorsanız gazlı içecekleri azaltmanızı ve pipetle içeceklerinizi almanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca geğirme ihtiyacınız çok yağlı ve sağlıksız beslendiğinizde ihtiyacınız olur, beslenme alışkanlıklarınızı da gözden geçirmelisiniz. Bitkisel tedavi sonuçlarında ise geğirmeye hangi bitkinin iyi geldiği sorusuna; nane, papatya, dulavrat otu, rezene ve zencefil gibi şifalı bitkilerin bazıları gaz söktürücü özelliğinden faydalanılarak düzenli kullanımı ile devamlı geğirme durumu hafifletilebilir.

Ayrıca kabızlığı buyotu tohumu ve yoğurt gibi besinler engelleyerek sindirim sisteminin düzene sokmaya yardımcı olur. Devamlı geğirme sorununuz için bitkisel tedavi aramalarından önce hayat düzeninizi değiştirmeniz gerekir.

Geğirmeye Ne iyi Gelir?

Geğirmeye ne iyi gelir diye merak edenlere, faydalı bazı bitkilerden bahsetmek istiyoruz.

Zencefil: Geğirmeyi önlemek için faydalı bitkiler listesinde ilk sırada zencefil var. Yemeklerden önce taze zencefil kökü çiğneyebilir, veya zencefil çayı şeklinde tüketebilirsiniz. Zencefil çayına şeker yerine bal katmanız tavsiye edilir.

Karbonat ve Limon Suyu: Bir bardak suyun içine bir miktar karbonat ve limon suyu ilave ederek içebilirsiniz. Gazın giderilmesini sağlayan bu karışım, geğirmenizi de önleyecektir. Ayrıca sindirimi kolaylaştırıcı etkisi de vardır.

Papaya Meyvesi: Yakın zamanlarda marketlerde görmeye başladığımız papaya , sindirim sorunları için faydalı bir meyvedir. Gaz oluşumunu önleyen papaya, geğirme sorununuzu da önleyebilir.

Kimyon: Yoğurt ve salatalara ekleyeceğiniz az miktarda kimyon, geğirme sorununuza iyi gelecektir.

Papatya Çayı: Papatya çayı sindirim sorunları için faydalıdır. Özellikle yatmadan önce papatya çayı içmeniz tavsiye edilir.

Bitki Tohumları: Bazı bitki tohumları geğirmeyi önleyici özelliğe sahiptir. Rezene, anason veya kereviz tohumu, ağızda çiğnenerek kullanılabilir.

(Visited 2.199 times, 39 visits today)


10.556 okunma

YORUMLAR