Kategoriler

Dudak Sivilcelerine Ne İyi Gelir?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Kullanıcı oyu: 5,00 - 2 oy)

Hormonsal değişimler ve bağışıklık sisteminin zayıflaması sonucunda dudakta oluşabilmektedir. Yüz, boyun, omuz ve sırt bölgesinde genellikle yoğunlaşan sivilceler için kullanabileceğiniz doğal tarifler ve hızlıca sivilcelerden kurtulmak için çok özel önerileri paylaşacağız. Dudak sivilcelerinden kurtulmak için öneriler:

Dudak Sivilcelerine Ne İyi Gelir?

Elinizle, iltihaplı olan ve acı veren dudak sivilceleriniz sıkmanız ya da dokunmanız neticesinde daha da sivilce büyüyebilmektedir. Ilık bezli su ile dudak sivilcesini tampon yaparak acının hafiflemesini sağlayabilirsiniz. Dudak sivilcesini limon kullanarak da yakabilir ve kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Sivilcelerinizin üzerine birkaç damla limon suyunu sürerek kurumasını sağlayın. Sivilceleriniz limonun asidi sayesinde kuruyacaktır.

Vitamin eksikliği, dudaklarınızda sivilce çıkmasının nedenlerinden biridir. Sivilcelerinizle günde 1 adet elma tüketerek mücadele edebilir ve yeni sivilcelerin önüne geçebilirsiniz. Buzu dudaktaki ve diğer bölgelerdeki sivilcelerin kızarıklığını, şişliğini ve iltihabını azaltmak için kullanabilirsiniz. Bir bez parçasına buz kırıkları ya da buz küplerini koyup sivilcenin bulunduğu bölgeye birkaç saniye tutun. Birkaç kez aynı işlemi tekrarlayın.

Çay Ağacı Yağı ile Sivilce Tedavisi

Cildinizdeki sivilceleri çay ağacı yağı ile geçirebilirsiniz. Bakteriler sivilcelere neden olabilir ve çay ağacı sayesinde giderilir ve sivilcenin sönmesi sağlanır. Çay çiçeği yağına bir parça pamuğu batırın ve hafifçe sivilce bulunan bölgeye sürün. 20 dk kadar beklettikten sonra yüzünüzü yıkayarak temizleyin.  Birkaç damla çay çiçeği yağını bir yemek kaşığı aloe vera jeline ilave edip karıştırabilir ve 20 dk sivilcelerinizin üzerinde bekletip kullanabilirsiniz. Çay ağacı yağını cilt yapısı hassas olanlar kullanmamalıdır.

Dişlerimizi temizlemek ve korumak için diş macunu kullanılır. Fakat sivilce tedavisinde de etkili olduğu gözlemlenmiştir. Diş macununu buz uygulamasının sonrasında kullanarak sivilcelerinizin giderilmesini sağlayabilirsiniz. Sivilcenin bulunduğu bölgeye diş macununu yatmadan evvel sürün. Sivilce nedeniyle oluşmuş şişlik sabah olduğunda inmiş ve sivilce hafiflemiş olacaktır. Gün içerisinde de kullanımı uygundur, diş macununu yarım saatten az olmamak şartı ile sivilcenin üzerinde tutup daha sonra temizleyebilirsiniz.

Buhar ile Sivilce Tedavisi

Sivilce tedavisinin buhar ile olanı bilinen en etkin yöntemlerden biridir. Sıcak suyu büyük bir kap içerisine doldurup yüzünüzü buhara tutun. Bu şekilde bir süre buhar banyosu yaptıktan sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayıp durulayabilirsiniz. Cildinizdeki yağlar, kir ve bakterilerden bu yöntem sayesinde kurtulabilirsiniz.

Sivilce İçin Sarımsak

Sarımsakla sivilce tedavisi doğal en etkili sivilce giderici yöntemlerden biridir. İkiye böldüğünüz sarımsağı sivilcenin üzerinde gezdirip  dk bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Bu işlemi gün içerisinde birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Sarımsağın içinde yer alan sülfür, daha hızlı bir şekilde sivilcelerin iyileşmesini sağlayacak ve bakterileri temizleyecektir.

 

(Visited 973 times, 13 visits today)

YORUMLAR